انتشار فراخوان جشنواره فیلم زمین

به گزارش 4اکباتان، طبق گزارش رسیده، دومین دوره جشنواره «زمین» که پذیرای آثار تولیدشده در فاصله سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ خواهد بود در دو بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار می‌شود. 
 
بخش رقابتی این رویداد شامل موارد شش‌گانه فیلم داستانی بلند و کوتاه و فیلم مستند بلند و کوتاه با مدت زمان‌های، به ترتیب، بیش از ۴۰ دقیقه و کمتر از ۴۰ دقیقه و فیلم و کلیپ آموزشی و همچنین فیلم پویانمایی با مدت زمان‌های آزاد است و نسخه نهایی فیلم‌های انتخاب‌شده باید با فرمت‌های MP4، AVI، MOV و با کیفیت FHD، HD یا ۴K به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند.
 
بخش جنبی و غیررقابتی دومین دوره جشنواره «زمین» نیز شامل جلسات تخصصی و کارگاه‌های علمی، فرهنگی- اجتماعی و آموزشی مرتبط با موضوع جشنواره و فیلم‌ها و همچنین نمایش کلیپ‌ها و فیلم‌های مرتبط با موضوع اصلی و محوری جشنواره خواهد بود. در این بخش به شناسایی، معرفی و تجلیل از فعالیت‌ها و طرح‌های موفق و مؤثر مشارکتی سمن‌ها و جوامع محلی در زمینه توسعه پایدار نیز اقدام خواهد شد. معرفی و ایجاد پویش‌های تبلیغاتی مشارکتی و مردمی مرتبط با توسعه پایدار به خصوص در سطح خانه و خانواده دیگر اقدام بخش جنبی و غیررقابتی دومین دوره جشنواره «زمین» است. 
 
آثار ارسالی به بخش رقابتی جشنواره می‌بایست حداکثر تا تاریخ سوم شهریور ۱۴۰۱ به ستاد اجرایی جشنواره که آدرس آن در تارنمای رسمی این رویداد به نشانی www.zaminfestival.org درج شده است ارسال شوند. 
 
ستاد اجرایی جشنواره همچنین آماده دریافت مستندات متقاضیان بخش «نشان محمدتقی فرور» که به پاس بیش از نیم قرن تلاش ملی و جهانی او در زمینه توسعه پایدار و مشارکتی جوامع بومی و محلی طراحی شده است و به تجلیل‌شدگان بخش پاسداشت فعالیت‌ها و طرح‌های موفق و مؤثر مشارکتی سمن‌ها و جوامع محلی در زمینه توسعه پایدار اهدا می‌شود، خواهد بود. 
 
شرایط کامل پذیرش آثار در آیین‌نامه جشنواره ذکر شده است و در تارنمای اختصاصی جشنواره «زمین» قابل دسترس است.
 
دومین دوره جشنواره «زمین» از ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و طی آن بهترین فیلم‌ها در بخش‌های مختلف رقابتی معرفی و از سازندگان آن‌ها تجلیل خواهد شد.
 

انتهای پیام/

 

 

 

 

منتشر شده در يكشنبه 9 مرداد 1401       کد خبر : 10606
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح