دستگیری منتشرکنندگان تصاویر خصوصی زنان در شبکه‌های اجتماعی

به گزارش 4اکباتان سرهنگ داود معظمی گودرزی، در این باره گفت: مدتی قبل چند زن جوان با مرجوعه قضایی به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه کرده واعلام کردند که تصاویر خصوصی‌شان در فضای مجازی منتشر شده و این موضوع موجب بر هم زدن آرامش روانی آنها و خانواده شانشده است. در همین راستا رسیدگی به موضوع دردستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.
 
وی با اشاره به آغاز تحقیقات ماموران در این خصوص گفت: طی تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا و بررسی اظهارات شکات مشخص شد صفحاتی با عناوین مدلینگ، مزون، آنلاین شاپ ها و... منبع انتشار این تصاویر است و مدیران این صفحات بدوندرنظر گرفتن حریم خصوصی افراد و با انگیزه درآمدزایی و جذب دنبال کننده اقدام به انتشار تصاویر نیمه برهنه و نامتعارف آنهاکرده‌اند.
 
معظمی گودرزی با اشاره به شناسایی بیش از ۴۰ نفر از گردانندگان این صفحات در فضای مجازی افزود: پس از اقدامات پلیسی وتشریفات قضایی گردانندگان صفحات مذکور که بدون رضایت اشخاص اقدام به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی شکات کردهبودند دستگیر و پرونده در روند رسیدگی قضایی قرار گرفته است.
 
رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به برخورد قاطعانه پلیس با انتشار دهندگان تصاویر خصوصی شهروندان در فضای مجازی گفت: برخی افراد سودجو با تبلیغات فریبنده و غیرواقعی و با هدف درآمدزایی در فضای مجازی کاربران را به سمت و سوی این صفحاتهدایت کرده و با ترفندهای مختلف اقدام به تصویر برداری از آنها می‌کنند و بدون درنظر گرفتن حریم شخصی افراد به هر قیمتی قصدرشد و دیده شدن دارند.
 
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه این اصفحات در مجموع بیش از سه میلیون دنبال کننده جذب کرده بودند، گفت: برایدستگیرشدگان پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
 
وی به شهروندان توصیه کرد: تصاویر و یا اطلاعات محرمانه و خصوصی خود را در اختیار افراد غیر قرار نداده و دیگران را به حریمشخصی خود راه ندهند چرا که دلالان مجازی در فضای سایبر کوچکترین ارزشی برای حریم خصوصی افراد قائل نیستند.
 
 
 

منتشر شده در سه شنبه 5 ارديبهشت 1402       کد خبر : 10842
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح