آمار بیست و نه اردیبهشت کرونا در ایران: ۲۸ مبتلا و ۳ فوتی جدید

وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸ بیمار جدید کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد که ۱۷ نفر آنها بستری شده اند.به گزارش4اکباتانو طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز، ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۷ نفر از آنها بستری شدند.
 
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۶۱۱ هزار و ۵۹ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، سه نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۶ هزار و ۲۲۷ رسید.
 
خوشبختانه تا کنون هفت میلیون ۳۶۴ هزار و ۵۸۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
 
۲۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۶ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۸۲۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
 
تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۹۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۷۱ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۶۵۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۶۲۲ دُز رسید.
 
در حال حاضر صفر شهرستان وضعیت قرمز، هفت شهر در وضعیت نارنجی، ۱۰۶ شهر در وضعیت زرد و ۳۳۵ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.
 

انتهای پیام/

 

منتشر شده در جمعه 29 ارديبهشت 1402       کد خبر : 10857
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح