اعضای باند رسید ساز جعلی در نوشهر دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی نوشهر از دستگیری اعضای باند رسید ساز جعلی در این شهرستان خبر داد.به گزارش 4اکباتان به نقل از پایگاه پلیس مازندران، سرهنگ علی اکبر درویشی گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس آگاهی و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از طریق رسیدساز جعلی، رسیدگی به این موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
وی اظهارداشت: ماموران پلیس آگاهی با همکاری کارشناسان پلیس فتای شهرستان در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که متهمان پس از مراجعه به فروشگاه‌ها، درخواست مواد غذایی، کیف و کفش، فرش، لوازم خانگی می‌کنند و با ارائه یک رسید بانکی جعلی در موبایلشان، ادعا می‌کردند که پول به حساب فروشندگان واریز شده است، ولی پس از گذشت چند ساعت شکات متوجه می‌شدند که پولی به حسابشان واریز نشده است.
فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر یادآور شد: ماموران پلیس آگاهی پلیس با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی موفق شدند ۲ کلاهبردار که اعضای یک باند بودند را شناسایی و در یک عملیات ضربتی آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
درویشی با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه تاکنون به ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از ۸ نفر شهروند در نوشهر و شهرهای اطراف و ۳ مورد سرقت به عنف از رانندگان آژانس تلفنی اقرار کردند گفت: اعضای این باند پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.
وی از شهروندان خواست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.
 
انتهای پیام/
منتشر شده در دوشنبه 12 تير 1402       کد خبر : 10879
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح