حذف هزینه انبارداری از گمرکات

به گزارش 4اکباتان سید احسان خاندوزی در جمع خبرنگاران استان مرکزی با بیان اینکه حمل یکسره کالا یعنی نیاز به تخلیه بار در انبار نبوده و تشریفات گمرکی روی وسیله حمل صورت می گیرد اظهار کرد: از ابتدای مهرماه امسال حمل یکسره‌ای که فعالان اقتصادی از گمرکات کشور انجام خواهند داد دیگر نیاز به پرداخت شرکت انبارهای عمومی نخواهد بود و این از مطالبه بحق تولیدکنندگان و تجار کشور است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان گفت: با توجه به سهمی که ارزش افزوده پرداختی در گمرکات کشور دارد و واردکنندگان ماشین آلات بخش تولید به صورت علی الحساب مکلف شده بودند ضمانت بانکی در اختیار گمرک بگذارند که در این راستا برای تسهیل این مهم، از هفته آینده قرار شد این افراد با سپرده چکی محموله خود را ترخیص کنند.
 
وی همچنین اظهار کرد: استان مرکزی، استان واردکننده مواد اولیه و ماشین آلات است و جز استان‌های تولید کننده و صادر کننده محصولات صنعتی محسوب می‌شود و امید است این مهم گشایشی برای فعالان تولیدی در این استان باشد.
 
وزیر امور اقتصاد و دارایی به ظرفیت‌های استان مرکزی اشاره کرد و گفت: این استان به عنوان استان تراز تولید صنعت کشور یکی از قطب‌های پیشرفت و یکی از بهترین فضاهای سرمایه‌گذاری شاخص محسوب می‌شود.
 
وی افزود: استان مرکزی از استان‌های پیشرو در حوزه اشتغال است اما برخی شرکت‌ها با موانعی در تامین مالی مواجه هستند، که امروز با حضور مدیرعامل بانک مرکزی دستورات لازم صادر شد.
 
انتهای پیام/
منتشر شده در شنبه 4 شهريور 1402       کد خبر : 10906
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح