سیزدهمین مسابقه ملی فناوری نانو برگزار می‌شود

به گزارش کانون خبر دانشگاه تهران به نقل از انجمن نانوفناوری دانشگاه تهران، مسابقه ملی فناوری نانو، بزرگ‌ترین رقابت علمی با موضوع علم و فناوری نانو است که هرساله با همکاری بنیاد ملی نخبگان، بنیاد آموزش نانو و نهادهای ترویجی نانوفناوری در دانشگاه‌ها، با حضور هزاران نفر از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان این فناوری برگزار می‌شود.
 
این رقابت با حضور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در جهت شناسایی نخبگان نانویی کشور و همچنین ارتقای سطح گفتمان علم و فناوری نانو در دانشگاه‌ها خواهد بود.
 
برگزیدگان این مسابقه از جوایز ویژه شامل امتیاز بنیاد ملی نخبگان جهت تسهیل امر سربازی و استفاده در کنکوری دکتری، مجوز ورود به نانو استارت‌آپ، مجوز ورود به شبکه مدرسان فناوری نانو، گرنت پژوهشی و گرنت آموزشی برخوردار می‌شوند، ضمن آنکه مشمول دریافت مدال طلا، نقره و برنز مسابقه ملی فناوری نانو و اهدای بیش از دو میلیارد ریال جوایز نقدی و گرنت پژوهشی خواهند شد.
 
سیزدهمین دوره از این مسابقه در تابستان سال ۱۴۰۳ در سه مرحله برگزار خواهد شد. مرحله نخست از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ به صورت غیرحضوری (آنلاین و چهارگزینه‌ای) در بستر سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود و ۳۰۰ نفر برتر این مرحله، وارد مرحله دوم می‌شوند. این نفرات در مرحله دوم که به صورت حضوری در روز ۱۹ مردادماه ۱۴۰۳ در حوزه‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد، با یکدیگر به رقابت علمی می‌پردازند.
۳۰ نفر برتر این مرحله (۱۵ نفر برتر مقطع کارشناسی و ۱۵ نفر برتر مقاطع تحصیلات تکمیلی) به مرحله سوم یا کمپ توانمندسازی و رقابت عملی راه خواهند یافت. رنگ مدال برگزیدگان مسابقه پس از پایان مرحله سوم مشخص خواهد شد.
 
شرکت در این مسابقه محدودیت رشته و مقطع تحصیلی ندارد و منابع آن به صورت مشخص (در قالب تعدادی مقاله فارسی) در دسترس می‌باشد. علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام با 70درصد تخفیف بلیط مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با انجمن نانوفناوری دانشگاه تهران که رتبه نخست کشوری را در میان نهادهای ترویجی نانوفناوری داراست در ارتباط باشند.
 
منتشر شده در دوشنبه 10 ارديبهشت 1403       کد خبر : 10991
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح