هشدار طوفان در تهران

به گزارش4اکباتان حامد یزدی مهر با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع وزش باد شدید و خیلی شدید همراه با گرد و خاک موقتی اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز (شنبه ۱۸ شهریورماه تا روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه) این سامانه فعال خواهد بود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی سامانه مذکور برای شنبه و یکشنبه ۱۸ و ۱۹ شهریورماه در کل استان و برای روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه درغرب و نیمه جنوبی و ارتفاعات استان به ویژه شمال شرق فعال خواهد بود، افزود: از افراد دارای بیماری زمینه‌ای و ناراحتی‌های تنفسی و قلبی می‌خواهیم در این مدت زمان از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند.
 
وی گفت: بر اساس پیش‌بینی هواشناسی، وقوع تندباد موقتی و طوفان لحظه‌ای نیز محتمل است، لذا  آسیب به سازه‌های سست مانند داربست‌ها و ساختمان های نیمه‌کاره، احتمال آسیب به تجهیزات واقع در ارتفاع مانند ترانس و کابل‌های برق و دکل‌های مخابراتی و بنرهای تبلیغاتی وجود دارد و در این راستا تاکید موکد مدیریت بحران به شهروندان این است که نسبت به مستحکم‌سازی موارد مذکور اقدام کنند.
 
یزدی مهر همچنین از شهروندان خواست طی مدت مورد هشدار از حضور در ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی بپرهیزند، چرا که در زمان وقوع باد شدید احتمال سقوط از ارتفاعات وجود دارد.
 
انتهای پیام/
منتشر شده در شنبه 18 شهريور 1402       کد خبر : 10918
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح